KONST / Litografier / Färglitografier 9401550
nr 940 1550
Reinhold Ljunggren
(1920-2006), Sverige
Färglitografier, 2 st. Reinhold Ljunggren (1920-2006), vintermotiv, signerade, motivet: 31x45
Reinhold Ljunggren, född 1920 i Vittaryd, död 2006, svensk målare och grafiker.
Utrop:
500 kr
Såld:
350 kr
måndag 9 februari 2015
kl 18:49:37
200 kr
150 kr
200 kr (Budbetjänt)
300 kr
Reinhold Ljunggren
Läs mer om Reinhold Ljunggren